top of page

Beslenme Danışmanlığı

Kulağa klişe gelse de,  “herkese uyan tek bir diyet programı” bulunmamaktadır. Uzman bir diyetisyen olarak yaklaşımım, sizi dinlemek ve geçmiş deneyimlerinizden hangilerinin işe yaradığını hangilerinin yaramadığını duymak ve beslenme biliminin ışığında hedeflerinize uygun bir beslenme programı oluşturmaktır. 

Vücut Ağırlığı Yönetimi 

Sevdiğiniz yiyecekleri yemek için "ödül gününü" beklemekten, öncesi/sonrası fotoğraflarla vücut ağırlığınızı ve bedeninizi başkalarıyla kıyaslamaktan, yediklerinizi tartmaktan, kalori hesabı yapmaktan, ceza diyetlerinden, yağ yakıcı tariflerden bıktıysanız ve vücut ağırlığı yönetiminde rol oynayan çeşitli faktörleri kapsamlı bir şekilde öğrenerek doğru beslenme alışkanlıkları kazanmak istiyorsanız birlikte çalışarak size uygun beslenme programı oluşturabiliriz.

Gebelik ve Emzirme Döneminde Beslenme

Gebelik döneminde, kendi fizyolojik gereksinmelerinizi (enerji ve besin öğelerini) karşılamak, vücut depolarınızı dengede tutmak, anne karnındaki bebeğinizin sağlıklı büyüme ve gelişmesini sağlamak ve emzirmeye hazırlık için salgılanacak sütün enerji ve besin öğelerini karşılamak için yeterli ve dengeli beslenme önemlidir.

IBS ve Fodmap Diyeti

İrritable Bağırsak Sendromu (İBS)’ nun nedeni bilinmemektedir ve hayat kalitesini düşüren birçok gastrointestinal semptomu bulunmaktadır. Düşük FODMAP diyetinin hastalardaki semptomları iyileştirici etkisi birçok çalışma ile kanıtlanmıştır. 

Tip 2 Diyabet ve Beslenme

Doğru beslenmeyi öğrenmek diyabet kontrolünün önemli bir aşamasıdır. Yaşam şekli ile ilgili düzenlemeler ve düzenli fizik aktivitenin eklenmesi bu kronik hastalığın kontrolünde anahtar rol oynar.

Vejetaryen ve Vegan Beslenme

Vejetaryen veya Vegan beslenen bireylerde besin ögesi alımı oldukça önemlidir ve kişiye özel hazırlanmış bir beslenme programıyla alım düzeyleri takip edilmesi, eksiklik durumlarının giderilmesi sağlık açısından önemlidir.

Sezgisel Yeme

Ayrıntılı bilgi için serraatalay@hotmail.com yazabilirsiniz.

bottom of page